Зелений світ

Екологічний проект “Зелений світ”

Сторіччя ігнорування людством наслідків, які спричинює його існування для навколишнього середовища вже сьогодні обернулися для нього низкою серйозних проблем. Та межа невороття ще не перейдена, і саме в нас з вами є шанс врятувати наш спільний дім – нашу землю, реальної альтернативи якій, не зважаючи на численні пошуки науковців, на сьогоднійшній день немає. Та чи гідно було б, знищивщи середовище свого існування, кинути його напризволяще та шукати нову домівку?

Споконвічне правило «Почни із себе!» актуальне і в даному випадку. Група громадських активістів нашого села за підтримки Савинської сільської ради вже кілька років наполегливо працює у напрямку відновлення екосистеми рідного регіону. Так, на території села та його околиць регулярно висаджуються дерева, проводиться очищення від сухостою, що сприяєї появі молодої парості.

Вода – джерело життя. ;Без водойм, без ґрунтових вод не зможе функціонувати екосистема. Як наслідок необмеженого використання водних ресурсів та глобальних кліматичних змін, кількість ґрунтових вод з року в рік зменшується, а з ними зникають озера, зменшуються річки. Не виняток і наше село, на території якого було багато маленьких озер (у нас їх називають «кружки»), та з часом вони майже пересохли. Одному з таких кружків у 2018 р. наша громада у допомогла відновитися, дарувавши нове життя.

Кружок розташовано майже в самому центрі с. Савин. Спочатку розчистили місце, де колишнє озерце перебувало у стані непересихаючої напівболотистої «калюжи», потім, за допомогою екскаватору, поглибили його, і заповнили водою.

Тепер його регулярно очищують, підтримують постійний рівень води, оновлюють популяцію риби. Глибина “кружка” сягає 5 м. і він є улюбленим місцем відпочинку місцевих рибалок.