Громадська спільнотаНовиниОсвітаЩастливі діти

«Це Гран-прі поїде у Чернігів!»

Сімнадцяте березня 2024 року в житті Савина ознаменувалося видатною подією.

Вперше діти нашого села стали переможцями Всеукраїнського мистецького конкурсу, виборовши його найвищу нагороду – Гран-прі.

Цього року Всеукраїнський мистецький конкурс солістів та читців поезії Т.Г. Шевченка з назвою «Діти мої квіти 2024» проходив у Львівському палаці мистецтв, організатором якого виступило ГО «Львівське Об’єднання Викладачів Творчості» в особі його голови правління, Заслуженого артиста України – Володимира Кудовби.

До складу почесного журі конкурсу увійшли:

Василь Понайда – соліст Львівської національної філармонії ім. М. Скорика, засновник та керівник “Tenors BEL’CANTO”, Заслужений артист України,

Ляшенко Руслан – заступник директорки з виховної роботи, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, викладач хорових дисциплін, керівник мішаного хору та чоловічого вокального ансамблю Львівського фахового коледжу культури і мистецтв,

Юрій Чеков – актор, Заслужений діяч мистецтв України,

Наталя Стасів – солістка гурту «Берегиня», волонтер проекту «Музика заради життя», менеджер кіномистецького відділу Львівського палацу мистецтв. Конкурс за своїм змістом поєднував два жанри: солістів і читців,  при чому в п’яти вікових категоріях. Водночас найвища його нагорода (Гран-прі) – одна.

Наша учасниця Дарина Руденок подала заявку майже в останні дні реєстрації і була вже сімдесят дев’ятою учасницею, до того ж за порядком виступу отримала 13-й номер.

Однак це не завадило їй перемогти не тільки у своїй категорії (диплом лауреата І премії), але й стати найкращою серед усіх конкурсантів, виборовши найвищу нагороду – Гран-прі конкурсу!Як зазначив керівник нашої школи мистецтв, Заслужений діяч естрадного мистецтва України Василь Панченко, секрет успіху Дарини полягає в її наполегливій праці та відповідальному ставленні до мистецтва виразного читання, яким вона почала займатись ще з зовсім юних літ.

До того ж Дарина обрала специфічний для конкурсу твір, який є документом минувшини, прямою мовою пророка, його одкровенням  щодо непочутого Посланія і даного нам «Кобзаря», його стражданням за це написане ним у намаганні допомогти своїй нації вибратись з неправди.

Василь Володимирович відзначив, що Дарина не просто виразно розповіла, а фактично зіграла Тараса Шевченка на сцені, донісши до публіки його дороговкази, залишившись при цьому в образі національного пророка до останнього слова.

Звичайно такий виступ не міг залишити байдужими почесне журі на конкурсі імені Тараса Шевченка і Дарина отримала найбільше з усіх – 393 бали з 400 можливих. При чому при визначенні володаря Гран-прі кваліфіковане журі врахувало не тільки виразність виступу, але й імпровізовану передмову Дарини, та інформативне (місіонерське) значення обраного нею твору.

Для того, щоб зрозуміти, що це була за перемога, достатньо поглянути на п’єдестал пошани перед початком конкурсу, на якому виставлені багато різних кубків, і лише один найбільший і найголовніший кубок Гран-прі – приїхав до нас.

Вигравши всеукраїнський конкурс Дарина Руденок безумовно підняла всім нам настрій, а заодно і авторитет села, школи мистецтв, і Чернігівщини загалом, бо останніми словами, які пролунали 17 березня 2024 року у Львівському палаці мистецтв, з вуст заслуженого артиста України Володимира Кудовби, стали слова: «Це Гран-прі поїде у Чернігів!»  

Отже без перебільшення маємо видатну історичну подію, яку золотими літерами вписала в літопис нашого села артистка Савинської школи мистецтв Дарина Руденок.

Сама ж переможниця скромно відгукується про свої здобутки і щиро дякує всім за підтримку, насамперед своїй першій вчительці, керівництву села, артистам, викладачам та засновкам школи мистецтв, а також родині Хоменків, Чижів, які власним транспортом поїхали з нею в таку далечінь, супроводжували її ввесь час, і підтримували під час виступу.

В свою чергу переможницю привітала староста села Лідія Волосок, нагородивши Дарину від імені старостату сувенірною золотою медаллю «Тарас Шевченко» – за вагомий внесок в популяризацію поезії національного пророка Тараса Шевченка та підняття авторитету школи мистецтв. До цих привітань долучилися всі працівники старостату та школи мистецтв, а також наші невтомні меценати Абібулаєв Рустем та Мусієнко Ігор, які  нагородили переможницю премією.

Та, мабуть, більше за всіх кубку Гран-прі раділи наймолодші вихованці школи мистецтв, які радо зустріли переможницю та провели свою «церемонію посвяти» з соком, тортом і пам’ятним світлинами. Для них це надпотужний стимул для розвитку.

Нехай же ця блискуча перемога нашої Дарини наповнить серця кожного односельця  світлом добра і гордості за наших дітей, та допоможе нам всім наблизити нашу головну Перемогу!